GSL CONTNUĂ ACTIVITĂȚILE PREMERGĂTOARE CURĂȚENIEI DE PRIMĂVARĂ

Giurgiu Servicii Locale continuă în ritm susținut activitățile premergătoare curățeniei de primăvară, ce includ toaletarea arborilor, greblarea și curățarea spațiilor verzi de resturi vegetale, tunderea gardului viu etc.

Vremea a fost prielnică desfășurării acestui tip de lucrări, astfel că angajații GSL au reușit să finalizeze partea de parcuri precum și b-dul București până la pasarelă, iar acum au intrat pe b-dul Daciei. Următoarele pe listă se află cartierele Negru Vodă, Tineretului și Oinac.

La capitolul toaletare arbori (în special sălcii), echipele de specialiști au ajuns în cartierul Tineretului, iar la cel de întreținere mobilier stradal, se lucrează la repararea porțiunilor de gard metalic de pe Bd. București, deteriorat în urma accidentelor rutiere sau a altor evenimente.

Ultima modificare: 18.08.2022 – 16:15 de către

Anteriorul MASURA IMPLEMENTARII IN SCOLIILE SI LICEELE DIN MUNICIPIU A PROIECTULUI ,, CATALOGUL ELECTRONIC,,